wtorek, 15 października 2013 15:21

Spływ Kajakowy

Dzień 31 sierpnia 2013 r. był ostatnim dniem okresu wakacyjnego, w którym mieliśmy możliwość zorganizować piknik rodzinny dla naszych zborowników i ich rodzin. W pikniku tym wzięło udział około 90 osób z naszego Zabrzańskiego Zboru, jak również nasi przyjaciele i sympatycy. Piknik odbył się na terenie przystani „Amazonka” w miejscowości Staniszcze Wielkie, a jego główna atrakcją był spływ kajakowy nurtem malowniczej rzeki Mała Panew w którym to spływie wzięli udział wszyscy żądni przygód. Opolska Amazonka - to prawy dopływ Odry, rzeka bierze swój początek w pobliżu miejscowości Koziegłowy, a do Odry uchodzi w okolicach miejscowości Czarnowąsy. Całkowita długość tego szlaku rzecznego to 134 km.

 

Mała Panew charakteryzuje się różnorodnością otoczenia i jest rzeką meandrującą, czyli wije się przez pola i lasy województw śląskiego i opolskiego. Nasza trasa spływu zaczynała się w Staniszczach Wlk. a kończyła się w Krasiejowie około 10 km. co w czasie zajęło nam około 3,5 godziny.

 

Lekki wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry były źródłem frajdy i ogromnej satysfakcji. Podczas spływu kajakowego mieliśmy okazję zobaczyć dzieło bobrów zamieszkujących te tereny i doświadczyć skutków ich działalności, wielu przeszkód w postaci zwalonych drzew w poprzek rzeki, co dla niektórych było powodem niemiłych przygód i nie małego wysiłku aby pokonać te przeszkody, a dla odważniejszych żądnych przyśpieszonego bicia serca, dodatkowa atrakcja. Wyprawa na piknik, przebywanie ze sobą i wspólne wiosłowanie w kajaku sprawiają, że poznajemy się bliżej, rodzą się trwałe przyjaźnie często zdarza się, że na takim pikniku przełamane zostają jakieś bariery, topnieją lody i to jest cel moim zdaniem nadrzędny, ponieważ jesteśmy jedną wielką Bożą rodziną. Piknik, spływ kajakowy to świetna odskocznia od codziennej rutyny, zaś przy ognisku gdzie słychać było wiele pieśni śpiewanych przy akompaniamencie gitary naprawdę można odpocząć, zatrzymać się zastanowić nad tym, co jest tak niezwykłe dziękując równocześnie Panu Bogu naszemu za piękno Jego stworzenia.

Mam nadzieję, że czytając tę moją relacje i oglądając zdjęcia (więcej zdjęć w naszej galerii) z tego pikniku zrodzi się w nas takie pragnienie, aby ponownie spotkać się na spływie i popłynąć spokojnym nurtem tej czy może innej rzeki chwaląc Boga za Jego piękne dzieło przyrody.Wszystkich uczestników spływu zapraszamy na BLOGA gdzie można się podzielić swoimi przeżyciami ze spływu.

 

Psalm 19

Przewodnikowi chóru. Psalm Dawidowy.

Niebiosa opowiadają chwałę Boga,
A firmament głosi dzieło rąk jego.
Dzień dniowi przekazuje wieść,
A noc nocy podaje wiadomość.
Nie jest to mowa, nie są to słowa,
Nie słychać ich głosu...
A jednak po całej ziemi rozbrzmiewa ich dźwięk
I do krańców świata dochodzą ich słowa...”

Poprawiony: środa, 23 października 2013 18:23
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK