Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Z życia zboru
Wpisany przez Admin   
piątek, 05 października 2018 22:03

 

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 22:07
 
Wpisany przez Admin   
piątek, 05 października 2018 17:26

Nowe usługi

 

 

Zapraszamy na nasz kanał YouTube.

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 17:33
 
Wpisany przez Admin   
wtorek, 04 września 2018 20:05

 

Poprawiony: wtorek, 04 września 2018 20:08
 
Wpisany przez Marzena Motek   
poniedziałek, 02 października 2017 20:27

Pamiątka Śmierci Pańskiej

1.10.2017 roku w naszym zborze odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego wspominaliśmy męczeńską Śmierć Pańską. Zgromadzenie rozpoczęło się o godz. 10.00, a Słowem Bożym dzielili się bracia z lokalnej społeczności. Nie zabrakło wspólnego uwielbienia, modlitwy oraz umywania nóg. Nabożeństwo rozpoczął brat Włodzimierz Kulik, który dziękował Bogu za okazaną mu łaskę, zachęcał zebranych do dziękczynnej modlitwy. Odczytał kolejne fragmenty Pisma: Iż. 53:1-12 oraz Jn. 14:20. Kolejnego głosu udzielił diakon Krystian Spyra. Wspomniał, iż Jezus przed swoją śmiercią wypowiedział słowa: „Gorąco pragnąłem  spożyć tę wieczerzę z Wami”. Pytał zborowników czy oni również  tak bardzo chcieli wziąć w tej uroczystości udział. Głosił, iż we krwi i ciele Jezusa Chrystusa jest życie. Odczytał Jn. 13, Łk. 22:27, a także Hebr 9:14.  W swojej usłudze zachęcał do wspólnego uniżenia się przed sobą- wzajemnego umycia nóg. Po akcie obywania nóg, zaśpiewaniu pieśni oraz czytaniu słowa, dotyczącego Śmierci Chrystusa, Słowem Bożym dzielił się pastor Marek Senk. Swoją usługę  oparł na następujących miejscach Słowa Bożego: Mr 15:22-39, Hbr 1:1-3, I Kor. 5:7 oraz Hbr 9:11-16. Ostatnia usługa należała do pastora Andrzeja Poręby, który czytał kolejne fragmenty: Mt. 27: 45-54 oraz Jn. 20:26-29. Biskup Poręba głosił, iż w starożytności krzyżowano niewolników, była to najgorsza forma uśmiercania ludzi. Mówił zebranym, iż do takiej kategorii ludzi został zakwalifikowany Jezus Chrystus. Następnie wspominał, że należymy do ludzi błogosławionych, bowiem nie widzieliśmy Jezusa, a uwierzyliśmy w niego. Aktem tej wiary jest między innymi przystępowanie do Stołu Pańskiego. Na koniec zaprosił zgromadzonych do modlitwy, by pobłogosławić akt rozdawania chleba i wina. Po skorzystaniu ze Stołu Pańskiego przez zabrzańska społeczność oddała Bogu chwałę za ten błogosławiony czas. Była to szczególna niedziela, bowiem niejedno serce oddało się refleksji i niejedna twarz zalała się łzami. Chwała Bogu za przelaną niewinnie krew Jezusa Chrystusa.

Poprawiony: poniedziałek, 09 października 2017 21:23
 
Wpisany przez Marzena Motek   
piątek, 15 września 2017 11:09

Nabożeństwo Dziękczynne

10.09.2017 roku byliśmy uczestnikami uroczystego nabożeństwa, podczas którego oddawaliśmy Bogu Chwałę za wszystkie podarowane przez Niego plony. Spotkanie to było nadzwyczaj szczególne, bowiem razem z uczestnikami mogłam przypomnieć sobie, że Bóg troszczy się o nasze dusze i ciała. Pierwszy z usługujących braci zapytał zebranych czy naprawdę jesteśmy wdzięczni za to, co Pan Bóg nam daje? Swoją usługę oparł na następujących fragmentach Pisma: Przyp. 30: 7-9, Ps. 37: 35, II Król. 5: 15-27. Kaznodzieja głosił, że Bóg daje tyle, ile potrzeba. Człowiek, który swoją ufność pokłada w Bogu, nigdy się na nim nie zawiedzie. Bogactwo jest w Bogu. Bóg wysłuchuje modlitw ludzi, którzy mu ufają. – Czy w swoich problemach prawdziwie umiesz ufać Bogu?- zapytał br. S. Dodak. „Policz dary, które Pan Ci dał”- tymi słowami rozpoczął swoje usługiwanie brat. E. Ferfecki. Pytał czy chwalimy naszego Pana za dobrodziejstwa, które nam ofiaruje? Odczytał kolejne wersety: I Mojż. 4: 3, II Mojż 23: 14-16 oraz Ps. 50: 10,12,14, 23. Pierwsi ludzie przychodzili do Boga, żeby złożyć ofiarę Panu z plonów ziemi, lecz naszą ofiarą jest wdzięczność z serca i chwała za to, co dla nas uczynił. Miłą ofiarą Bogu jest podziękowanie z naszego serca w naszych codziennych modlitwach. Kolejnego głosu udzielił pastor M. Senk. Zwrócił swoją rękę na złożone przed zebranymi plony ziemi i zaznaczył, iż jest to dowód Bożej wielkości. –Czy zdajemy sobie sprawę jak uczcić Pana?- pytał pastor. Następnie przypomniał, że często zapominamy, by być wdzięczni Bogu za drobne rzeczy. Pastor Senk podczas głoszenia przeczytał następujące fragmenty Słowa: Mat. 6: 25-26, a także II Mojż. 16: 3-28. Kaznodzieja zapytał zgromadzonych czy troszczymy się ponad miarę? Troska i podziękowania naszemu Panu ma być tu i teraz. Brat Senk napominał by Naród Boży nie szemrał, natomiast przychodził do Boga z dziękczynieniem. Na zakończenie wypowiedział następujące słowa: „Kto ofiaruje dziękczynienie uczci mnie”. Ostatnim z usługujących był pastor Andrzej Poręba. Podczas swojej przemowy zaznaczył, że praca człowieka jest bardzo ważna, ale gdyby nie Bóg, który daje słońce, deszcz, wzrost nie mielibyśmy nic. Bóg czuwa nad tym wszystkim. Następnie przeczytał Ps. 147, mówiąc zebranym, iż Bóg chce dla swojego narodu najlepszego pokarmu. Miłość pieniędzy jest korzeniem wszelkiego zła, natomiast ich posiadanie nie jest grzechem, bowiem dzięki nim możemy pomóc wielu potrzebującym. Na koniec odczytał I Tym. 6: 17-19. Pastor podkreślił, że lepszą rzeczą jest dawać, niż brać. Człowiek ma gromadzić skarb w niebie, a nie na ziemi. Podczas nabożeństwa nie zabrakło również wzajemnego uwielbienia, modlitwy oraz poezji. W ostatniej części zgromadzenia mogliśmy się wspólnie łamać chleb, życząc sobie Bożego błogosławieństwa.

Poprawiony: sobota, 16 września 2017 12:49
 
Wpisany przez Marzena Motek   
czwartek, 29 czerwca 2017 11:16

Szczęśliwy dzień

25.06.2017 roku był szczególnie szczęśliwym dniem dla zabrzańskiej społeczności. Tej słonecznej niedzieli byliśmy świadkami zawarcia przymierza z Bogiem przez 5 katechumenów.

Nabożeństwo rozpoczęło się wspólnym uwielbieniem. Zaśpiewaliśmy kilka pieśni, a następnie w modlitwie powierzyliśmy Bogu całą społeczność.

Pierwszy głos zabrał pastor Marek Senk, odczytał następujący fragment Pisma: Mat. 3:13-14. Brat głosił, że Jan Chrzciciel wypełnił wolę Bożą, wykonał Boże przykazanie. Następnie wyjaśnił, że katechumeni nie chcą żyć w grzechu, dlatego chcą przyjąć chrzest. To nie jest ich zasługa, tylko Boża łaska- podkreślał usługujący. To ofiara Jezusa Chrystusa doprowadziła ich do takiego punktu jakim jest właśnie- ślubowanie Bogu wierności.

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 17:30
Więcej…
 


Strona 1 z 20
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK