This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Z życia zboru
Wpisany przez admin   
wtorek, 29 stycznia 2019 12:56

Biografia prezbitera Kazimierza Poręby

Kazimierz Poręba urodził się w Ropie w powiecie Gorlickim 4 grudnia 1929 roku.

W rzeczywistości urodził się rok wcześniej ale tak oficjalnie został zgłoszony.

W 1938 roku zmarł jego ojciec, jedyny żywiciel rodziny, a matka została z pięciorgiem małych dzieci bez środków do życia. Jako 10 letni chłopak postanowił zadbać o rodzinę i z narażeniem życia nosił produkty żywnościowe Żydom do oddalonego o 7 kilometrów Grybowa. Za tą przysługę otrzymywał drobne pieniądze. W czasie okupacji jeden z nich przechowywany był w kryjówce przez jego babcię Korzeń Teklę, a później przez jego mamę Katarzynę. Te dzielne kobiety uratowały mu życie, mimo świadomości co im za to groziło.

Poprawiony: wtorek, 29 stycznia 2019 13:04
Więcej…
 
Wpisany przez Jugon   
środa, 21 listopada 2018 17:39

W niedzielę 18 listopada o godz. 5.15 odwołany został do Pana br.

Kazimierz Poręba. Ten długoletni pastor zboru zabrzańskiego i prezbiter

Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej po długiej chorobie

zakończył swą ziemską pielgrzymkę.

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2019 09:33
 
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 29 października 2018 16:14

Wystawę Biblii można zobaczyć już na naszym kanale Youtube

TUTAJ

Poprawiony: środa, 28 listopada 2018 20:00
 
Wpisany przez Marzena Chojnowska   
środa, 24 października 2018 09:40

Bóg rozrywa dziś kajdany

7.10 bieżącego roku w zabrzańskim zborze odbyło się nabożeństwo o charakterze ewangelizacyjnym. Swoją obecnością zaszczycili nas bracia z Kłodzka, którzy poprowadzili spotkanie. Oprócz stałych bywalców nie zabrakło również naszych znajomych czy też przyjaciół, którzy być może byli po raz pierwszy na takim zgromadzeniu. Pastor Marek Senk przywitał wszystkich zebranych a następnie zachęcił do życia, które podoba się Panu.   Odczytał fragment Pisma: I Piotra 2: 4-9, a następnie tłumaczył, że każdy kto odrzuca Boże Słowo staje się Bożym przeciwnikiem. Pastor wyjaśniał, iż nie można mieć pretensji do Boga, że nie zbawił on człowieka, podczas gdy człowiek go odrzuca. To człowiek jest winny za odrzucenie Boga. Swoim krótkim przesłaniem zachęcił zgromadzonych do dziękczynnej modlitwy za Bożą miłość i Bożą łaskę. Następnie bracia z Kłodzka zaśpiewali pieść o tym jak Bóg rozrywa kajdany te fizyczne i duchowe. Dzielili się, że ta pieśń jest ich hymnem, w służbie którą wykonują- pracy wśród więźniów. Następnie jeden z braci-  Andrzej Kulita, opowiadał o tym w jaki sposób Bóg działa w jego życiu i służbie którą wykonuje. Brat Kulita jest już 31 lat na wolności i większość tego czasu poświęcił głosząc nadzieje więźniom. Bóg stanął na jego drodze i dał prawo, by wejść do więzień i tam głosić Boże Słowo. Bóg powiedział bratu, że ma iść do więzienia, kiedy trwał w modlitwie. Po zakończeniu usługi brata Kulity, wszyscy zaśpiewali pieśń „On nas łączy w rodzinę, w wielką Bożą rodzinę, imię nowe nam daje, ono brzmi chrześcijanie”. Następnie historią swojego życia dzielił się brat Darek. Na wstępie powiedział, że Bóg jest wspaniałym Bogiem, dlatego że wyrwał go z ciemności i powołał do światłości. Dawniej brat Darek nie rozumiał co, to znaczy kochać drugiego człowieka. Nie znając Boga bardzo skrzywdził rodzinę i bliskich. Nie widział w tym swojej winy, zawsze doszukiwał się jej u innych. Jego matka często wypowiadała słowa :”Ja Ci nie ufam”.  Jednak Bóg posłużył się wybranymi ludźmi, którzy wskazali mu drogę do Boga. Bóg skruszył jego serce, co doprowadziło do całkowitego uwolnienia z grzesznego życia. Teraz jako Boże dziecko, brat Darek,  jeździ do więzień, gdzie zwiastuje żywego Chrystusa. Przeprosił rodziców, bliskich, a Bóg to wszystko obrócił ku dobremu. Dzisiaj ewangelista Darek ma wspaniałą żonę, dwie córki oraz odbudowaną relację z mamą. Usługujący wskazał, że Pismo Święte jest regulaminem życia, które należy przestrzegać. Następnie ostatni z braci, brat Przemek bardzo dziękował Bogu, że może chodzić do więzienia, dlatego, że sam był kiedyś człowiekiem uzależnionym, pełnym nienawiści, a Bóg zmienił jego życie i może teraz innym o tym głosić.

Na zakończenie nabożeństwa całe zgromadzenie zaśpiewało pieśń:

„Panie Jezu, ja kocham Cię,

Panie Jezu, uwielbiam Cię,

Panie Jezu, chcę z Tobą być,

Po wszystkie moje dni”.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą, w której podziękowaliśmy Bogu za wspólnie spędzony czas i za łaskę zbawienia przez krew Jezusa Chrystusa.

Poprawiony: sobota, 27 października 2018 09:43
 
Wpisany przez Marzena Chojnowska   
środa, 24 października 2018 09:38

Policz dary,które Pan Ci dał

16 września w zabrzańskim zborze odbyło się Nabożeństwo Dziękczynne. Tego pięknego i słonecznego dnia mogliśmy podziwiać plony ziemi, którymi tak hojnie obdarzył nas Niebiański Ojciec. Wśród darów nie zabrakło ziemniaków, zbóż, pieczywa, owoców, a nawet i miodu. Uroczyste nabożeństwo rozpoczął pastor Andrzej Poręba, który spoglądając na plony znajdujące się na scenie naszego kościoła wspomniał, iż  Ojciec daje również cielesny pokarm. Zachęcił wszystkich zebranych do dziękczynnej modlitwy, po której zaczęliśmy słuchać Bożego Słowa. Pierwszy usługujący przywołał historię Joba. Ten biblijny bohater stracił wszystko, a mimo to nie przestał chwalić Boga. Jak my byśmy się zachowali gdyby przyszło nam stawić czoła takiemu doświadczeniu? Czy nadal bylibyśmy wdzięczni Bogu? - pytał pierwszy z usługujących. Następnie głosił, iż nie zawsze musi tak być jak jest teraz. Nie zawsze musi być dostatek, ale też i nie zawsze musi być bieda. Na zakończenie zacytował „Nie zawsze tak będzie”. Kolejny z głoszących Słowo wspomniał czasy młodości swojego ojca, który doświadczył głodu. Retrospekcja kaznodziei posłużyła pokazaniu wspaniałego obecnego czasu. Łzy i drżący głos usługującego poruszyły niejedno serce uczestnika nabożeństwa. Brat odczytał psalm 148, którym nawołał do nieustanego chwalenia Pana. Następnie podał fragmenty Pisma: K. Dan 4:27-28 oraz I Kronik 29:11-14. Na podstawie tych miejsc, usługujący przybliżył postaci Nebukadnesara oraz Dawida. Nebukadnesar swoją pozycję zdobył dzięki Bogu, a mimo to tak szybko popadł w pychę. Jego przeciwieństwem jest Dawid, który dostrzega swoją zależność od Boga. Zachowanie takie podoba się Bogu. Kiedy okazujemy wdzięczność za wszystko, Bóg wtedy daje mądrość jak postępować każdego dnia. Nie zabrakło również usługi dzieci oraz poezji poświęconej tematowi wdzięczności. Ostatnią usługę poprowadził pastor Poręba. Odczytał psalm 104, na podstawie którego głosił, że Bóg jest dawcą życia. Następnie mówił, iż to, co siejemy, to również pozbieramy. Dotyczy to także naszego życia (Gal. 6:7-10). Na zakończenie zachęcał do siania tego, co dobre. „Nie zapomnijmy siać dla ducha, a będziemy zbierać właściwe owoce”- zakończył.

To było kolejne, wspaniałe nabożeństwo. Bóg poprzez dary ziemi, które mogliśmy oglądać w kościele przypomniał nam jak jest mądrym i troskliwym ojcem. Niech za wszystko płynie mu dziękczynienie.

Poprawiony: środa, 28 listopada 2018 19:58
 
Wpisany przez Marzena Motek   
poniedziałek, 02 października 2017 20:27

Pamiątka Śmierci Pańskiej

1.10.2017 roku w naszym zborze odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego wspominaliśmy męczeńską Śmierć Pańską. Zgromadzenie rozpoczęło się o godz. 10.00, a Słowem Bożym dzielili się bracia z lokalnej społeczności. Nie zabrakło wspólnego uwielbienia, modlitwy oraz umywania nóg. Nabożeństwo rozpoczął brat Włodzimierz Kulik, który dziękował Bogu za okazaną mu łaskę, zachęcał zebranych do dziękczynnej modlitwy. Odczytał kolejne fragmenty Pisma: Iż. 53:1-12 oraz Jn. 14:20. Kolejnego głosu udzielił diakon Krystian Spyra. Wspomniał, iż Jezus przed swoją śmiercią wypowiedział słowa: „Gorąco pragnąłem  spożyć tę wieczerzę z Wami”. Pytał zborowników czy oni również  tak bardzo chcieli wziąć w tej uroczystości udział. Głosił, iż we krwi i ciele Jezusa Chrystusa jest życie. Odczytał Jn. 13, Łk. 22:27, a także Hebr 9:14.  W swojej usłudze zachęcał do wspólnego uniżenia się przed sobą- wzajemnego umycia nóg. Po akcie obywania nóg, zaśpiewaniu pieśni oraz czytaniu słowa, dotyczącego Śmierci Chrystusa, Słowem Bożym dzielił się pastor Marek Senk. Swoją usługę  oparł na następujących miejscach Słowa Bożego: Mr 15:22-39, Hbr 1:1-3, I Kor. 5:7 oraz Hbr 9:11-16. Ostatnia usługa należała do pastora Andrzeja Poręby, który czytał kolejne fragmenty: Mt. 27: 45-54 oraz Jn. 20:26-29. Biskup Poręba głosił, iż w starożytności krzyżowano niewolników, była to najgorsza forma uśmiercania ludzi. Mówił zebranym, iż do takiej kategorii ludzi został zakwalifikowany Jezus Chrystus. Następnie wspominał, że należymy do ludzi błogosławionych, bowiem nie widzieliśmy Jezusa, a uwierzyliśmy w niego. Aktem tej wiary jest między innymi przystępowanie do Stołu Pańskiego. Na koniec zaprosił zgromadzonych do modlitwy, by pobłogosławić akt rozdawania chleba i wina. Po skorzystaniu ze Stołu Pańskiego przez zabrzańska społeczność oddała Bogu chwałę za ten błogosławiony czas. Była to szczególna niedziela, bowiem niejedno serce oddało się refleksji i niejedna twarz zalała się łzami. Chwała Bogu za przelaną niewinnie krew Jezusa Chrystusa.

Poprawiony: poniedziałek, 09 października 2017 21:23
 


Strona 1 z 14
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK