Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
środa, 01 grudnia 2010 20:16

Zjazd Młodzieży 2009

W dniach 11-14 czerwca 2009 r. w Zabrzu odbyła się kolejna Konferencja Młodzieżowa. Myślą przewodnią zjazdu były słowa z Listu św. Pawła do Tymoteusza: Lecz ty poszedłeś za moja nauką, za moim sposobem życia, za moimi dążnościami, za moją wiarą, wyrozumiałością, miłością, cierpliwością…Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczeniem.

Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego co ucho łechce…(2Tm 3,10 i 4, 2-4). Słowem Bożym dzielili się zaproszeni bracia: pastor zboru w Polkowicach Bogdan Sokół i pastor zboru w Rudzie Śląskiej Daniel Wawrzyczek. Oprócz wymienionych braci usługiwali inni bracia m.in. Piotr Sawron i Jarosław Domieniuk. Dzięki temu mogliśmy budować swoją wiarę Słowem, które było głoszone. Doświadczać bardzo bliskiej społeczności z Panem przez Ducha Świętego. Jego obecność była odczuwalna podczas całego zjazdu, w czasie wykładów, wspaniałych modlitw, śpiewanych pieśni. Bracia w swoich usługach wzywali nas, abyśmy prowadzili życie w uświęceniu. Nie tylko od zjazdu do zjazdu, ale w codziennej społeczności z Panem. Zwracano uwagę na ważność głębokiej pokuty w życiu każdego człowieka. Zachęcano nas do wiernej służby dla Pana. Bracia mocno kładli nacisk na to, abyśmy trwali w nauce Jezusa Chrystusa i apostołów. Wspominali także o konieczności chodzenia w Duchu Świętym, bez którego chybimy celu... W usługach zwracano również uwagę na serce – czyste, skruszone, otwarte, do którego przyznaje się Bóg. Na uwagę zasługuje modlitwa łańcuszkowa, która polega na tym, że w oddzielnym pokoju, przez cały czas trwania zjazdu prowadzona jest modlitwa po opieką starszych braci, a osoby gotowe do rozmowy z Panem zmieniają się, tworząc dzięki temu nieprzerwany ciąg modlitwy. Wiele osób pragnących wzięło udział w tych spotkaniach. Bóg bardzo obficie wypełniał nasze serca Swoją łaską podczas tych modlitw. Podczas jednej z takich modlitw Pan ochrzcił jedną młodą siostrę Duchem Świętym. Chwała Jemu za to! Jesteśmy bardzo wdzięczni przede wszystkim Bogu, a także organizatorom za przygotowanie tej konferencji. Szczególne podziękowania należą się braciom z zabrzańskiego zboru oraz siostrom z kuchni, które ciężko pracowały, abyśmy podczas zjazdu byli syci i zadowoleni. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi i wynagrodzi Wasz trud! Myślę, że warto jest wykorzystywać czas jeżdżąc na tego typu spotkania. Można odpocząć od codziennych obowiązków, nauki, pracy i głęboko zastanowić się nad swoją relacją z Panem... A to dlatego, że nikt z nas nie wie, czy będzie mu dane być na kolejnej konferencji... Przyjście Pańskie jest coraz bliższe...

 

 

Daria Wieczór

(DPŹ 4/2009)

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2012 20:31
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK