Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
piątek, 19 listopada 2010 10:40

Zjazd gimnazjalistów w Zabrzu

W dniach od 1 – 3 maja 2008 roku w domu modlitwy w Zabrzu przy ulicy Sienkiewicza 30, odbył się coroczny zjazd gimnazjalistów. Udział wzięło około 80 uczestników reprezentujących zbory: Kędzierzyn Koźle, Kostrzyn, Kłodzko, Gliwice, Łódź, Ruda Śląska, Legnica, Lubin, Polkowice, Trzebinia, Świebodzin k/Tarnowa, Sośnica, Zabrze.

 

Temat…

Tematem zjazdu był fragment z Ewangelii Mateusza: Nauczycielu pójdę za Tobą (Mt 8,19). Do tego wersetu odwoływali się wszyscy wykładowcy zarówno w czasie wykładów jak i odpowiadając na pytania zadawane przez obecną młodzież. Wśród braci, których mogliśmy posłuchać byli bracia: Jarosław Domieniuk (Legnica), Krzysztof Kwiecień (Kłodzko), Zachariasz Brusiło (Zabrze).

Modlitwy…

Wspaniałe, poranne i wieczorne, zakańczające dzień modlitwy, pozwalały uczestnikom konferencji prosić Pana o oczyszczenie i napełnienie Duchem Świętym. Wychodząc na środek mogli doświadczać uwolnienia od wszelkiego grzechu. Pan łaskawie błogosławił naszych gimnazjalistów, którzy oddawali Mu się w pełni i otrzymywali siłę do dalszego życia.

Wykłady…

Na wykładach prowadzonych przez braci, gimnazjaliści mogli zadawać pytania odnośnie życia i tematu zjazdu. Było poruszanych wiele pytań dotyczących wiary.

Miedzy innymi padło pytanie - czego nauczyłeś się od Pana Jezusa?

W życiu chrześcijanina jest wiele wzlotów i upadków, często zadajemy sobie pytanie, kto jest naszym prawdziwym przewodnikiem? Na to pytanie, powinna z ust każdego, padać ta sama odpowiedź - Jezus Chrystus! Dzięki Jego łasce i naszemu posłuszeństwu życie staje się inne i możemy być pewni, że dojdziemy tam, gdzie trwa wieczna radość i szczęście.

Świadectwa…

Duże poruszenie wywołało świadectwo opowiedziane przez br. Kwietnia podczas jednego wykładu. „Pewna kobieta pragnęła chodzić do kościoła, lecz jej mąż się sprzeciwiał. Pewnego razu powiedział, że jak jeszcze raz tam pójdzie to ją zabije. Ona jednak nie zważając na jego groźby poszła na przystanek i pojechała do zboru. Tam opowiedziała, że mąż jej grozi śmiercią. Całe zgromadzenie modliło się za nią i za jej mężem. Po społeczności owa kobieta pojechała do domu, lecz inne siostry niepokojąc się pojechały do niej następnym autobusem. Kobieta owa opowiedziała, że gdy wróciła do domu to zastała męża w ogrodzie. Przyszedł posłusznie, gdy go zawołała na obiad, a po zjedzeniu ponownie wrócił do ogrodu. Kobiety poszły do niego porozmawiać, ale on - było to wyraźnie widać - był czymś bardzo poruszony. Po niedługim czasie się nawrócił.

Pożegnanie…

Zjazd zakończył się w sobotę, wykładem prowadzonym przez głównego organizatora, czyli br. Zachariasza Brusiło. Zagadnięci Gimnazjaliści byli zadowoleni ze zjazdu, każdy z nich otrzymał to, po co przyjechał, nikt nie odszedł z „pustymi rękami”. Szukający Boga znaleźli Boga, pragnący zostali ochrzczeni Duchem Świętym, szukający koleżeństwa, znaleźli dobre towarzystwo. Idea zjazdów nigdy nie zgaśnie, młodzież wciąż jest chętna na wyjazdy, otwiera się na Boże działanie. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkich, którzy przyczyniają się do tego rodzaju ewangelizacji.

Milena Strzelecka, Nazariusz Zerbe

Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 17:05
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK