Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
piątek, 19 listopada 2010 10:31

Zjazd Młodzieży 2002

W piątek 3 maja 2002 r. Wcześnie rano wyruszyliśmy do Zabrza. Tam o godz. 11 rozpoczął się I Zjazd Gimnazjalistów naszej Wspólnoty. Przez okres trzech dni (od piątku do niedzieli) mogliśmy przeżywać wspaniałą społeczność, przede wszystkim z Panem, Jezusem, a także ze sobą nawzajem. Słowem Bożym usługiwał brat Krzysztof Kwiecień. Tematem jego wykładów

była przyjaźń. Podawał on wskazówki, jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń między chrześcijanami, a także zachęcał do zawarcia przyjaźni z najwspanialszą osobą - Panem, Jezusem. „Czy jesteście przyjaciółmi Jezusa? Kiedy można być Jego przyjacielem?" Te pytania były zadawane często. Odpowiedź na nie znajdujemy w Ew. Jana (15,14):"Jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynić będziecie, co wam przykazuję". Oprócz wykładów mogliśmy obejrzeć także krótkie inscenizacje, mówiące o przyjaźni. Po każdej z nich razem z siostrą Bożeną Smoszynską dyskutowaliśmy nad tym, jakie wskazówki do naszego życia zostały w nich przekazane. Budujące były także usługi poszczególnych zborów - wszyscy bardzo starannie przygotowali się by usłużyć innym, pieśnią, wierszem, czy krótką scenką. Czas spędzony w Zabrzu będziemy wspominać bardzo miło. Dziękujemy organizatorom, którzy tak wspaniale nas ugościli, (szczególne podziękowania dla sióstr, przygotowujących dla nas przepyszne posiłki), a także przede wszystkim Panu, Bogu, że troszczył się o nas i był z nami cały czas. Jak dobrze nam było w Zabrzu może świadczyć fakt, że około 100% gimnazjalistów, którzy wypełniali przygotowaną dla nich ankietę, na pytanie: „Czy chcą by takie zjazdy były organizowane?" Odpowiedziało; „Tak". Natomiast jeden z gimnazjalistów, poproszonych o krótką recenzję ze zjazdu swą wypowiedź zakończył słowami: „Najlepiej jakbytakie zjazdy odbywały się częściej".

 

 

EWELINA NAZIMEK

 

(DPŻ 3/2002)

Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 17:07
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK