Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
wtorek, 16 listopada 2010 17:52

Zdarzenie w więzieniu

(Świadectwo wierzącego brata)

Podczas odbywania kary więzienia, za głoszenie Słowa Bożego, otrzymałem polecenie od naczelnika Gubina, aby pomóc w rozpaleniu kotła w łaźni i w przygotowaniu kąpieli dla strażników więziennych. Wtedy właśnie do łaźni przyszedł pewien Żyd. Przywitał się i usiadł. Zwracając się do niego powiedziałem: "Kocham Żydów, chociaż jestem Ukraińcem"

. Na to on odpowiedział: "Ukraińcy nie lubią Żydów". Odpowiedziałem: "Kocham Żydów, bo mój Zbawiciel Jezus Chrystus został narodzony przez Żydówkę - Marię. On jest Zbawicielem całego świata. Mówi o tym Pismo Święte". Dałem mu do przeczytania fragment Słowa Bożego z Dziejów Apostolskich 4:12. Przeczytał i powiedział mi: "Ja nie wierzę w to, co tu jest napisane". Zapytałem wtedy: "Czy wierzysz w to, co napisali starotestamentowi prorocy?". Odpowiedział: "Wierzę". Pouczyłem go, aby przeczytał 53 rozdział Księgi Izajasza, wiersze od l do 12. Kiedy przeczytał, zapytałem go: "O kim mówi prorok?" Odpowiedział, że nie wie. Odpowiedziałem więc: "Jeśli chcesz się dowiedzieć, przeczytaj Ewangelię. Tam wszystko jest o Nim napisane". On zaś na to rzekł: "Nasi rabini nie wierzą w Ewangelię. Skąd mogę wiedzieć, że ta Ewangelia jest od Jezusa Chrystusa?" Pouczyłem go: "Uczniowie Pana Jezusa napisali wszystko o Nim. Pan Bóg posyłając Mojżesza do Izraelitów, znajdujących się w Egipcie, aby ich wyzwolił z niewoli, dał mu znak, do użycia przed tym narodem, aby uwierzyli, że posłał go ich Bóg. Ty wiesz o tym i wierzysz w to. Pan Jezus także dał znak. Przeczytaj o tym w Ewangelii Marka 16:15-18". Przeczytał, a następnie powiedział:"Chyba tak jest?", a ja dokończyłem słowami: "Tak jest!". W tym momencie zstąpiła na mnie moc Boża. Zacząłem mówić w nieznanym dla mnie języku. Mój rozmówca pochylił głowę i wypowiadał tylko: "Aha, aha". Zapytałem więc, o czym mówiłem. Na to on odpowiedział: "Mówiłeś mi, abym uwierzył tym słowom, temu, o czym On mówi i oddał hołd Jezusowi Chrystusowi, Zbawicielowi świata". Po czym dodał: "Bardzo dziwi mnie, że mówiłeś w języku hebrajskim. To język, którego nawet nie wszyscy Żydzi znają. Ja znam ten język, ponieważ uczyłem się na rabina, ale ty nie mogłeś znać tego języka. Gdybyś posłużył się prostym, żydowskim językiem, pomyślałbym, że mieszkałeś wśród Żydów i od nich nauczyłeś się, lecz ty języka hebrajskiego nie znasz. Bardzo mnie to zdziwiło. Z tego wynika, że nasi rabini nie wiedzą, że Jezus jest Chrystusem (Mesjaszem), na którego czekamy. On przyszedł w swoim czasie, Zbawiciel całego świata. Teraz, gdy powrócę z więzienia, zacznę szukać chrześcijan". Odpowiedziałem mu: "Ty musisz mówić swoim Żydom, jak ciebie Pan Bóg zbawił, jak przemówił Pan Bóg do ciebie w języku hebrajskim przez Ukraińca". On zanotował miejsca z Ewangelii Marka 16:15-16, 1 Kor. 12 i 1 Kor. 14. Mój rozmówca pochodził z Mołdawy i wkrótce wyszedł na wolność, bo miał niski wymiar kary. Na pożegnanie podziękował mi za wszystkie rady, a Panu Bogu za zbawienie i odjechał do swojej Mołdawy.

 

Iwan Oleksiuk

(DPŻ 4/1999)

Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 16:23
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK