Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
środa, 17 listopada 2010 17:29

Historia Zboru w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska to 170-tysięczne miasto położone na Górnym Śląsku, pomiędzy Katowicami a Zabrzem. Wiele obecnych dzielnic wcześniej tworzyło oddzielne miasta, dlatego osoba podróżująca przez Rudę Śląską, mijając po drodze kopalnie, pola uprawne, linie tramwajowe bądź zbiorniki wodne z widniejącymi w oddali szybami górniczymi, może mieć wrażenie, że przejeżdża przez szereg miast.Także, ewangelicznie wierzący chrześcijanie rozproszeni byli na wiele grup, spotykali się we własnym gronie i nie utrzymywali między sobą ściślejszych kontaktów. Część chrześcijan

uczęszczała do zborów w sąsiednich miejscowościach, mijając się samochodami w drodze na nabożeństwa. Jednakże myśl o utworzeniu miejscowego zboru wielu braciom i siostrom nie była obca. Próbowano projekt ten realizować, prowadzono rozmowy, wielu modliło się, prosząc o znak Boży na potwierdzenie słuszności tej decyzji. Dopiero w połowie lat 90. grupa braci ze zborów w Zabrzu i Katowicach podjęła decyzję o wspólnym zgromadzaniu się. Należy wspomnieć tutaj o bracie Ryszardzie Kamińskim (zmarłym w czerwcu 2005 roku), który był przejęty tym przedsięwzięciem i nowo powstałemu zborowi szczerze poświęcił ostatnie lata swego życia. Pierwsze nabożeństwo w Domu Modlitwy przy ulicy Chorzowskiej 9 odbyło się w kwietniu 1995 roku. Początki, jak to często widzimy, były dość trudne. Tworzyła się dopiero praca z dziećmi, bracia zaczęli głosić Słowo Boże, rozpoczęli dzieło ewangelizacji. Członkowie zboru podjęli się remontu pomieszczeń zborowych, czyniąc z tego miejsca ładną salę nabożeństw oraz pokoje dla dzieci i na inne spotkania. Początkowo zborownicy próbowali dotrzeć z zaproszeniem do wspólnego zgromadzania się, do członków sąsiednich zborów, mieszkających w Rudzie Śląskiej. Niestety nie udało się. Wtedy Bóg zaczął przyprowadzać nowe osoby. Zaczęły nawracać się rodziny, a swoje miejsce znaleźli tu również ci, których Bóg uwolnił z nałogów i wszelakich grzechów. Były to głównie osoby nie związane wcześniej z żadną wspólnotą ewangeliczną.

 

Obecnie na nabożeństwa uczęszcza około 40 osób. W dwóch grupach wiekowych odbywają się zajęcia szkółki niedzielnej. Dużą radością są dla nas dzieci, które rosną razem z naszym dziesięcioletnim zborem. Bracia usługują na spotkaniach w więzieniu i wśród osób uzależnionych. Istnieje też zespół muzyczny, który organizuje wieczory pieśni. Bóg postawił nas na fundamencie swego Syna. Rozumiemy, jak ważne jest, by wspólnie na nim budować – budować w jedności, miłości i wierności Słowu. Jesteśmy różni od siebie, jeszcze nie zawsze myślimy tak samo, ale przeżywamy serdeczną społeczność z naszym Zbawicielem i ze sobą nawzajem.

Tyle krótkiej historii. A teraz rzecz najważniejsza: za wszystko wdzięczni jesteśmy Bogu, który w Jezusie Chrystusie okazuje nam tak wiele łaski i błogosławieństwa.

Gdyby Zbawiciel czytał nasze czasopismo ( a może tak jest ? ) to chcielibyśmy wylać przed Nim słowa wdzięczności serca i dziękczynienie za to, iż prawdziwie jest nam Pasterzem, który prowadzi, uczy, karci i chroni od tego co złe. Uwielbiamy Go na każdym nabożeństwie i chcemy to czynić zawsze, aż do dnia gdy przyjdzie po swój wybrany Zbór,

którego małą cząstką, jak wierzymy – i my jesteśmy. Jemu chwała i cześć!

Pragniemy przekazać serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa wszystkim naszym braciom i siostrom.

 

Daniel Wawrzyczek

Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 16:50
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK