Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
środa, 17 listopada 2010 17:26

Historia Zboru w Przemkowie

Przemków jest siedmiotysięcznym miastem w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku. W latach powojennych wraz z innymi przesiedleńcami znaleźli się w Przemkowie braterstwo Wojciechowscy (w 1946 roku przybyli z Czortkowa w województwie tarnopolskim). Okazało się, że są jedyną rodziną wierzącą w Pana Jezusa Chrystusa. Ich pragnieniem było nawiązać kontakt z innymi wierzącymi. Dzięki Panu Bogu, który przyszedł im z pomocą i zaprowadził ich do zboru w Legnicy, który mieścił się początkowo przy ul. H. Pobożnego, a w późniejszych latach przy ul. M. C.Skłodowskiej).

 

W latach sześćdziesiątych, gdy dorosłe dzieci oddały życie Jezusowi, Wojciechowscy zaczęli uczęszczać do zboru w Nowej Soli. W latach siedemdziesiątych organizowane były nabożeństwa kolejno w różnych pobliskich miejscowościach, gdzie mieszkały pojedyncze wierzące rodziny. Także rodzina z Przemkowa otworzyła swój dom na ten cel. Zgromadzenia były dosyć liczne. W roku 1976 Stefan Andrasz zawarł związek małżeński z córką wspomnianego braterstwa Wojciechowskich i z żoną zamieszkał w Przemkowie. Pragnieniem wierzących było, aby Wszechmogący i Łaskawy Bóg okazał swoją łaskę mieszkańcom Przemkowa. W 1982 roku zorganizowano «tydzień ewangelizacyjny», na który przejechała grupa braci z różnych zborów, pełna zapału do pracy dla Pana. Opowiadali o Chrystusie i Jego łasce napotkanym i odwiedzanym ludziom. Dopiero na początku 1991 r. Bóg wzbudził w kilku osobach pragnienie Słowa Bożego. Od tej pory są prowadzone regularne rozważania biblijne. Pierwsze nabożeństwo odbyło się na początku września 1991 r. w domu braterstwa Andraszów. W lipcu 1992 r. odbył się pierwszy pamiętny chrzest wodny w naszym zborze. Przymierze z Panem zawarło pięć sióstr.

We wrześniu tego samego roku odbył się kolejny chrzest wodny, podczas którego dwie siostry ślubowały wierność naszemu Panu. Rok później następne dwie osoby złożyły obietnicę wiernego służenia Panu.Wiosną 1993 roku władze Przemkowa udostępniły nieodpłatnie salę przy ul. Szkolnej, w której regularnie odbywały się nabożeństwa do końca 1995 roku. Pracę wspierali bracia z Polkowic i okolicznych zborów, dzieląc się żywym słowem i świadectwem.

Od 1996 roku zgromadzamy się w wynajmowanej sali Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ul Akacjowej 7. W czerwcu 2004 trzy młode siostry zawarły przymierze z Panem podczas chrztu zorganizowanego przez zbór w Polkowicach na Kąpielisku Miejskim w Przemkowie.

Zbór nasz w chwili obecnej liczy 10 członków. Nabożeństwa w naszym zborze odbywają się w niedziele o godz. 10.00 i w czwartki o godz. 18.00; domowe spotkania modlitewne we wtorki o godz. 18.00.

Prosimy o modlitwy, aby Pan Jezus Chrystus umacniał duchowo naszą społeczność i aby jeszcze wiele osób mogło poznać naszego Pana.

 

Materiał nadesłał

Pastor zboru Stefan Andrasz

Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 16:54
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK