Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
czwartek, 08 listopada 2012 17:33

Historia pewnego ołówka


Chłopiec patrzył, jak babcia pisze list. W pewnej chwili zapytał:
- Piszesz o tym, co się przydarzyło? A może o mnie?
Babcia przerwała pisanie, uśmiechnęła się i powiedziała:
- To prawda, piszę o tobie, ale ważniejsze od tego, co piszę, jest ołówek, którym piszę. Chcę ci go dać, gdy dorośniesz.
Chłopiec z zaciekawieniem spojrzał na ołówek, ale nie zauważył w nim nic szczególnego.

 

- Przecież on niczym się nie różni od innych ołówków, które widziałem!
- Wszystko zależy od tego, jak na niego spojrzysz. Wiąże się z nim pięć ważnych cech i jeśli je będziesz odpowiednio pielęgnował, zawsze będziesz żył w zgodzie ze światem.
Pierwsza cecha: możesz dokonać wielkich rzeczy, ale nigdy nie zapominaj, że istnieje dłoń, która kieruje twoimi krokami. Ta dłoń to Bóg i to On prowadzi cię zgodnie ze swoją wolą.
Druga cecha: czasem muszę przerwać pisanie i użyć temperówki. Ołówek trochę z tego powodu ucierpi, ale potem, będzie miał ostrzejszą końcówkę. Dlatego naucz się znosić cierpienie, bo dzięki niemu wyrośniesz na dobrego człowieka.
Trzecia cecha: używając ołówka, zawsze możemy poprawić błąd za pomocą gumki. Zapamiętaj, że poprawienie nie jest niczym złym, przeciwnie, jest bardzo ważne, bo gwarantuje uczciwe postępowanie.  Bóg także chce nas korygować przez swoje Słowo.
Czwarta cecha: w ołówku ważna jest zarówno drewniana otoczka, jak i grafit w środku. Dlatego pamiętaj że nie wystarczy tylko właściwe nastawienie serca, ale Bóg chce aby to co w sercu było też i na zewnątrz. Na początku główną rzeczą jest grafit, ale aby był używany musi mieć drewnianą obudowę. Choć na początku najważniejsze jest nasze serce, to jednak jeśli jesteśmy używani przez Boga musimy być świadectwem także na zewnątrz.
Wreszcie piąta cecha: ołówek zawsze pozostawia ślad. Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz i bądź posłuszny Słowu Bożemu które cię prowadzi. Nie stawiaj oporu Bożej ręce która trzyma cię (ołówek) w swej ręce.

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2012 21:38
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK