Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 22 listopada 2010 06:33

Chrzest 2010

Jest zimny, wrześniowy poranek nad brzegiem stawu w Zabrzu-Mikulczycach na specjalnie przygotowanym miejscu zbiera się coraz więcej osób. Jest namiot, pod którym ustawiane są jeszcze pospiesznie mikrofony, są dokładane jeszcze kolejne ławki. Wszystko wskazuje na to, że lada moment ma odbyć się w tym miejscu jakieś ważne wydarzenie. Zebrało się bardzo wiele osób, na tyle, że nie starczyło dla wszystkich miejsca na ławkach.

Ludzie jeszcze rozmawiają, jeszcze komentują, ktoś obok mnie rzucił „to ile odbyło się już tutaj chrztów?”, Od razu pada tak od niechcenia odpowiedź „a kto to zliczy?”. Rzeczywiście trudno zliczyć ile razy w tym miejscu, w tej wodzie ludzie składali ślubowanie wierności Chrystusowi, co roku dokładnie w tym miejscu kilka, czasami kilkanaście osób symbolicznie grzebie starego człowieka. Pastor Andrzej Poręba rozpoczyna uroczyste nabożeństwo z uśmiechem na twarzy, a radość poświadczają także jego słowa, w których wyraża szczęście, że po raz kolejny jest świadkiem chrztu ludzi, którzy chrzczą się w Imię Boga Ojca, syna Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego. Następnie wita serdecznie gości, którzy przybyli z różnych stron kraju i wreszcie wita tych, dla których to uroczyste nabożeństwo jest zorganizowane – „siostry i braci w bieli”. Pastor Andrzej Poręba podkreśla znacznie prawdziwej pokuty i jej owoców, które potwierdzają rzeczywiste nawrócenie. Przypomina zgromadzonym, że również w niebie panuje radość, gdyż całe niebo się raduje z nawrócenia jednego grzesznika. Śpiewane są bardzo radosne pieśni, cała atmosfera jest niezwykle podniosła, a wszyscy najbardziej oczekują ślubowania tych, którzy tego właśnie dnia chcą przed świadkami złożyć świadectwo swojej wiary. Widzę łzy matek, ojców, dziadków, rodzeństwa, przyjaciół osób, które będą chrzczone. To wzruszający widok, ale to nie są łzy smutku, lecz ogromnej radości, bo oto liczne i wytrwałe modlitwy, czasami wieloletnie, zostały wysłuchane. Głos zabierają także goście, pastor Grzegorz Ostrowski z Kędzierzyna-Koźla, brat Władysław Krężel z Gliwic, którzy również w swoich wypowiedziach podkreślają rangę i odpowiedzialność tego wydarzenia. Rozpoczyna się zapraszanie poszczególnych osób do wody i oto pierwsza osoba jest zanurzana w wodzie przez br. Wiktora Michalaka, wynurza się, a od razu rozbrzmiewa pieśń „Nowe stworzenie, oto jestem ja, stare przeminęło, nowe życie mam”. Dokładnie siedem osób w tym roku zostało ochrzczonych w wodzie zabrzańskiego stawu: cztery ze zboru zabrzańskiego i po jednej ze zborów z Kędzierzyna Koźla, z Gliwic, i z Rybnika. Na zakończenie przedstawiciele poszczególnych zborów, wręczyli ochrzczonym Biblie z dedykacjami, które powinny być dla nich drogowskazem na tej drodze za Panem. Wszyscy uczestnicy tego uroczystego zgromadzenia zostali zaproszeni do Domu Modlitwy zabrzańskiego zboru, gdzie przygotowano obftą gościnę. Wzruszające i budujące jest to, że już od 2000. lat, naśladowcy Jezusa Chrystusa wypełniają Jego przykazanie: Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego (Mat. 28,19). Cieszymy się, że tych wiernych nie brakuje także na Górnym Śląsku.

 

 

Zachariasz Brusiło

(DPŻ 5/2010)

Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 17:13
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK