Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 22 listopada 2010 06:31

Chrzest 2008

„Już dziś zakwitły we mnie Twe ogrody…” rozbrzmiewały słowa pieśni ogłaszając echem wieść o cudownym wydarzeniu niedzielnego poranka 31 sierpnia 2008 roku. Bo w tym dniu 9 osób ubranych w białe szaty stanęło nad brzegiem niewielkiego stawu, by w obecności Wszechmocnego Boga i w obecności zgromadzonych świadków zawrzeć przymierze z Bogiem przez chrzest wodny. W uroczystości tej prócz zabrzańskiej społeczności

brali udział bracia i siostry ze zborów z sąsiednich miast tj. Gliwic i Kędzierzyna Koźla oraz z trochę dalszej Łodzi. Zaszczycili nas swą obecnością, bo kilka osób z tych miast dołączyło do grona katechumenów. Dzięki temu wspólnie cieszyliśmy się z tych, którzy Bogu ślubowali wierność. Niedzielny poranek był wyjątkowo piękny błękit nieba rozciągał się nad nami, a otaczająca przyroda mieniła się złotym blaskiem chłodzona lekkim powiewem wiatru. W czasie uroczystego nabożeństwa wysłuchaliśmy wiele pięknych pieśni i wiele słów, w których usługujący bracia zwiastowali nam Boże słowo. Brat Manfred Macalla pastor zboru w Gliwicach w swojej usłudze opowiedział nam m.in. o swoich pierwszych krokach na drodze za Jezusem i o prześladowaniach, jakie wraz z małżonką i dziećmi musieli przejść. Wspomniał też, że po raz pierwszy jest świadkiem chrztu wodnego w naturalnych warunkachi dodał, że jest to dla niego nowe cudowne przeżycie. Mogliśmy również usłyszeć pastora z Kędzierzyna, brata Grzegorza Ostrowskiego, który mówił m.in. o tym, że ten jest synem i córką Ojca Niebieskiego, kto wiernie wstępuje w ślady Jezusa. A sam Pan Jezus przyszedł nad Jordan do Jana i dał się ochrzcić przez zanurzenie w wodzie. Chrzest wodny jest widoczną oznaką wchodzenia w Jego ślady mówił brat Ostrowski. Usłużył też pastor zboru z Łodzi brat Leszek Bijak wskazując na znaczenie i ważność posłuszeństwa Bogu i życia w bojaźni Bożej. Brat Andrzej Poręba pastor zabrzańskiego zboru zadał stojącym nad wodą katechumenom bardzo ważne pytanie: czy dobrowolnie z własnej, nieprzymuszonej woli podjęli decyzję o chrzcie wodnym, wszyscy jednomyślnie odpowiedzieli tak. Następnie kolejno wchodząc do wody zostali ochrzczeni przez br. Andrzeja Porębę zgodnie z poleceniem Pana Jezusa. Na zakończenie tej podniosłej uroczystości otrzymali pamiątkowe Biblie wraz z dedykacjami oraz mnóstwo pięknych życzeń od zgromadzonych tam uczestników tego nabożeństwa. Uroczystość tego dnia zakończono na wspólnej uczcie agape w domu modlitwy zabrzańskiego zboru przy ul. Sienkiewicza 30. Myślę, że dla nas wszystkich, jak co roku był to szczególny czas, a dla mnie o tyle wyjątkowy, że mój najstarszy syn zawarł przymierze z Bogiem przez chrzest wodny i dzień ten na długo pozostanie w mojej pamięci.

 

 

 

Anna Michalak (DPŻ 5/2008)

Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 17:13
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK