Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 22 listopada 2010 06:25

Chrzest 2002

Ponad 300 osób uczestniczyło 1 września 2002 roku w uroczystości chrztu wiary która miała miejsce nad brzegiem zabrzańskiego jeziora .Nabożeństwo nad wodą rozpoczął i slowo Boże zwiastował, zachęcając wszystkich zgromadzonych do wspólnej modlitwy br. Andrzej Poręba. O historii, sposobie, ważności i przywilejach przyjęcia świadomego biblijnego chrztu kazali kolejno

bracia Stefan Matuszewski i Kazimierz Poręba. Po złożeniu przyrzeczenia wierności Bogu, dwie siostry i czterech braci zostało ochrzczonych w wodzie przez diakona zboru br. Romana Motka. Następnie br. Andrzej Skowroński w swoim wystąpieniu przestrzegał nowoochrzczonych przed pokusami, przypominając, że szatan, który nie oszczędził nawet samego Pana Jezusa, kusząc go wielokrotnie, nie zapomni także i o nich. Brat Kazimierz Poręba w imieniu braci starszych i całego zboru wręczył każdemu ochrzczonemu w tym dniu, egzemplarz Pisma Świętego. Po uroczystości chrztu, wszyscy zaproszeni zostali do Domu Modlitwy na uroczystą agapę, aby posilić i swoje ciała pokarmem cielesnym, przygotowanym przez siostry. Niech miłosierny i dobry Bóg błogosławi nowoochrzczonym, a zborowi przyda jeszcze wielu nowych członków.

 

 

S.M.

 

(DPŻ 5/2002)

Poprawiony: poniedziałek, 09 października 2017 21:05
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK