Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Wpisany przez Admin   
poniedziałek, 22 listopada 2010 06:23

Chrzest 2001

Niedzielny poranek 24 czerwca 2001 roku dla zabrzańskiego zboru oznaczał dzień wyjątkowy,świąteczny. W tym dniu kolejnych siedem osób zawierało przymierze z Bogiem. Wśród przyjmujących chrzest znajdowały się trzy osoby z zaprzyjaźnionego zboru w Wysowej. Uroczyste nabożeństwo odbywało się nad mikulczyckim stawem,gdyż po wielu dniach ciągłych opadów, pogoda wyraźnie się poprawiła.

Wszystkich przybyłych przywitał pastor miejscowego zboru br. Kazimierz Poręba, rozpoczynając to zgromadzenie czytanym Słowem Bożym i wspólną modlitwą.Następnie usługiwali kolejno goszczący u nas bracia: pastor zboru w Lubinie br. Wiesław Janik, pastor zboru w Wysowej br.Krzysztof Kempski.Bezpośrednio przed aktem chrztu pastor Andrzej Poręba skierował uwagę wszystkich na konieczność naśladowania Pana Jezusa Chrystusa, po czym przystąpił do kulminacyjnej części nabożeństwa, kolejno chrzcząc przez zanurzenie w wodzie wszystkich katechumenów. Tego pamiętnego dnia kilkoro ludzi z własnej nieprzymuszonej woli, wobec zgromadzonych świadków złożyło przysięgę wierności Stwórcy Wszechświata, wyznając jednocześnie swoją wiarę. Nastąpił kolejny etap ceremonii. Wszyscy zgromadzeni udali się do domu modlitwy, gdzie miało nastąpić uroczyste wręczenie Biblii wszystkim ochrzczonym. Tam brat Kazimierz Poręba wygłosił kilka ciepłych słów w stronę wszystkich przybyłych, po czym kolejno, każdemu z ochrzczonych, wręczył Pismo Święte wraz z życzeniami Bożego błogosławieństwa. To samo uczynił brat Krzysztof Kempski. Następnie wszyscy chętni, a było ich bardzo wielu, podchodzili do ochrzczonych, aby im błogosławić i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Tak zakończyła się oficjalna i najważniejsza część uroczystości. Teraz wszyscy zgromadzeni mogli zasiąść do stołów uginających się pod bogactwem różnorodnych potraw, aby korzystać z uczty agape. Przy stołach mieliśmy dobry czas. Mogliśmy porozmawiać ze sobą, dzielić się swoimi przeżyciami i doświadczeniami. Takie spotkania bardzo zbliżają ludzi do siebie. Za to wszystko niech płynie Bogu chwała. I tak oto ten błogosławiony dzień przeszedł do historii. O nim zapewne, dzisiaj ochrzczeni już nigdy nie zapomną.

 

 

(DPŻ 4/2001)

Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 17:11
 
Design by Next Level Design Lizenztyp CC - Template is powered by ENERGIEWERK